מסיפורי הקבוצה: על הבלבול והכעס


במפגש "התחזוקה" החודשי של קבוצת ההמשך לקבוצת התמיכה "חיים בגוף חדש" עלה עניין. אז תשמעו סיפור: נסעו להן 5 חברות קרובות לסופ"ש כיף ושופינג בבודפשט. כבר נסעו ביחד בעבר ונהנו מאד-מאד-מאד, אך הפעם האיזון הופר.

לפני כן הייתה חלוקה ברורה - 2 שמנות שהלכו בעיקר למוזיאונים או ישבו בבית קפה בזמן ש-3 הרזות התמחו באמנות רכישת ההשלמות למלתחה - ולא פספסו שום חנות בדרך. הפעם - אחת השמנות כבר לא הייתה שמנה. היא אחרי ניתוח קיצור קיבה ויכולה להצטרף ל-3 הרזות במסע העינוגים שבין הקולבים והמדפים. אז מה עשתה? חילקה את זמנה בין הנאמנות לחברה השמנה לבין מסע הקניות. ומה הרגישה? בלבול וכעס. על מה הבלבול? על כך שהיא לא כאן ולא שם - כבר לא שמנה אבל לא יכולה לעזוב את החברה לבד, ועוד לא "רזה" - אמנם קונה עם הרזות (בכיף גדול), אבל אי שם יושב הפחד שהשומן מחכה מעבר לפינה וממתין להזדמנות להתנפל עליה ולכבוש אותה מחדש. על מי הכעס?

על החברה השמנה: איך היא לא רואה כמה היא שמנה! איך היא לא עושה עם זה משהו? וכעס על עצמה - איך הייתי שמנה כמו החברה שלי וכל כך הרבה שנים לא ראיתי את זה ולא עשיתי עם זה שום דבר!

ושוב בלבול: אם אז לא ראיתי את עצמי "כמו שאני באמת", אולי גם עכשיו מה שאני רואה זה לא ממש אני? ומה עשתה הקבוצה: שאלנו: על מי באמת הכעס? - על החברה או על אותו החלק ה"שמן" שבך שהוא עדיין חלק ממך? איך אפשר להתרחק מהדימוי העצמי "השמן" מבלי לאבד ומבלי לפגוע בזהות שלך כאדם? מה את עושה כדי לחמול את עצמך ולקבל את העובדה, שגם כשהיית שמנה היית ראויה לאהבה, לחברות, לאינטימיות? האם קיבלנו תשובות מוחלטות על השאלות? - לא!

האם כל אחת יצאה עם תובנות חשובות על היחס שלה אל עצמה כיום ובעבר - כן!

מה למדנו? בין היתר, הבנו שכשמרגישים מבולבלים וכועסים - לא מדחיקים - חושבים, מדברים, משתפים - ומקבלים תמונה בהירה יותר, מאוזנת יותר, עם פחות תסכול ויותר קבלה עצמית - ולא פחות חשוב - עם תוכנית פעולה להמשך, שמתחילה בשאלה: מה אני עושה היום כדי...?