ההכשרה המקצועית שלי

:ניסיון

מזה 9 שנים מאמנת, מנחת קבוצות ומנחת סדנאות להתפתחות אישית, צמיחה והנעת תהליכי שינוי
 מתמקדת בתמיכה באוכלוסיית מנותחי קיצור הקיבה
בעלת ניסיון של 25 שנים בניהול בכיר במוסדות אקדמיים
...מתמודדת עם עודף משקל בערך מאז שזוכרת את עצמי

:תעודות
 אוניברסיטת חיפה - (M.A.) מוסמכת במינהל ציבורי
 אוניברסיטת חיפה - (B.A.) בוגרת בפסיכולוגיה ובספרות אנלית
איגוד הקואוצ'ינג הישראלי - EMCI, MCI - מאמנת אישית וניהולית

מאמנת לקריירה - איגוד הקואוצ'ינג השיראלי
הנחיית קבוצות - אוניברסיטת חיפה
אימון בקבוצות - המרכז לאימון בקבוצה

הסיפור שלי

המאבק בעודף המשקל מלווה אותי בערך מגיל 4 – אז גיליתי שאני שונה מילדים אחרים – יש בי "פגם" – אני שמנה. ואיכשהו, במהלך החיים – לא משנה עד כמה הצלחתי בלימודים, בקריירה, במשפחה – לכל הצלחה התווסף הטעם המר של ה"פגם" שלי.


למדתי להתמודד, לדבר עם עצמי, לשכנע שה"בפנים" יותר חשוב מה"בחוץ", ושהרזון לא מבטיח אושר ועוד, ועוד – והכל נכון, והדרך לקבל את עצמי כפי שאני היא הדרך הנכונה, האמיתית, ארוכה וכל כך קשה. לא אהיה כנה אם אומר שהצלחתי לשכנע את עצמי...

אבל כאן נכנס עניין הבריאות: מה שבגיל 30 נראה כעניין אסטטי ופסיכולוגי  – הופך במרוצת הזמן לבעיה פיזית ומסכנת חיים. כך הגעתי לסכרת, לבעיות גב קשות, לחץ דם – וכבדות – קושי בלתי נסבל להתנועע – שלא לדבר על לרקוד, לעלות במדרגות, וגם לעבוד בקצב הפנימי שלי – הגוף שלי הפך למגבלה.

- כך המשכתי, עד ש...

לפני מספר שנים, אחרי מותו של אבי, נוצרה בי תחושה חזקה, שאני חייבת להחליט:

להמשיך "להתגלגל" בכבדות כמו שאני, או לעשות שינוי, שמשמעותו היא לבחור בחיים.

בחרתי לחיות.

זה אומר לחזור להיות קלילה יותר, בריאה יותר, מתפקדת ומצמצמת את הפער האדיר בין המראה החיצוני לבין התחושה הפנימית של מי שאני באמת. 
ההחלטה הנוספת שקיבלתי הייתה לעשות ניתוח קיצור קיבה ("שרוול" במקרה שלי).

ההתלבטות הייתה לא פשוטה. סיכמתי עם עצמי, שאם אני נוקטת בצעד כל כך קיצוני, אעשה הכל שביכולתי כדי להצליח – ובשבילי זה אומר: לעשות בדיוק מה שהמומחים אומרים - לא ממציאה תירוצים, לא מעגלת פינות, לא מתווכחת – עושה מה שנדרש.
וכך היה.

השלתי כ-38 ק"ג ממשקלי, ירדתי ממידה 56 למידה 44 בבגדים, הרגשתי נהדר. 

בתהליך הירידה במשקל אחרי הניתוח, ראיתי איך השינוי הפיזי משפיע ומהדהד בכל תחומי החיים שלי. אז נוצר החיבור בין מה שקורה לגוף שלי לבין תחום ההתמחות שלי בתהליכי השינוי: השיטות, הכלים, התובנות וההתחברות לשינוי הפנימי.

 

ראיתי, שכדי לצאת מ"הראש השמן", כדי שהשינוי יהיה לטווח ארוך ויהפוך אותי לאדם "רגיל", ללא ה"פגם" של ההשמנה – השינוי צריך לבוא מבפנים, .מתוך תובנות עומק ושימוש במיומנויות ובכלים להתמודדות עם הקשיים שבדרך.
לשם התנעת שינוי פנימי זה, יש צורך בקבוצת תמיכה  מסוג אחר – לא של תזונה, לא של פעילות גופנית, אלא קבוצה שתסייע למנותחי קיצור קיבה לשנות את מהות הקשר שלהם עם האוכל, ללמוד להתיר את ההקשרים שבין המשקל העודף לבין  ההערכה העצמית, ולתת כלים להתמודדות רגשית ולבניית הרגלי חיים חדשים.

כך נולדה התוכנית "חיים בגוף חדש" – כליווי פרטני וכקבוצת תמיכה למנותחי קיצור קיבה.
 

נעים להכיר

מיקה קפטור

 - מומחית באימון לתהליכי שינוי והתפתחות אישית ומקצועית

 - "משורוולת"

 - תומכת במנותחי קיצור קיבה בליווי אישי ובקבוצות תמיכה

 - מנחת סדנאות על החיבור בין תוצאות הניתוח לצמיחה  האישית 


מה מייחד אותי?


חוויתי על עצמי את הניתוח לירידה במשקל ואת תהליך ההסתגלות המאתגר והמורכב. לכן אני מרגישה את הדברים "מבפנים", מתוך אמפטיה והזדהות.

במקביל, כאשת מקצוע עם מומחיות בתהליכי השינוי - אני רואה את התהליך כולו גם "מבחוץ".

שילוב זה בין "האישי" לבין "המקצועי" מאפשר לי ללוות אתכם בתקשורת ישירה ובגובה העיניים, ללא שיפוטיות, עם הבנה עמוקה ואמפטית לדרך שאתם עושים, עם היכרות אמיתית עם הקשיים שאתם חווים, ועם הערכה למאמץ ולאומץ, הנדרשים לנו כדי לשמר את ההצלחה.